Пети пореден успех за Балкан - 2 в ББЛ А Група

14 Декември 2021, 22:19
(0) (0)
Прочетена: 1045 0

Младият тим на Балкан постигна петата си поредна победа в първенството на ББЛ А група. В мач, игран тази вечер в зала “Триадица”, момчетата на Мирослав Ралчев се наложиха над Спортист Своге със 78-70. Това бе най-малката разлика в мача като почти през цялото време ботевградчани водеха с двуцифрен актив. Опитният тим на съперника бе в състав от 8 души като само 6 влязоха в игра. С този успех балканци се изравняват на трета позиция в Регион “Запад” с Хебър с актив 6-4. Съперникът шести с 6-3, а ФАБ Файв със 7-2 и мач по-малко.

Началото бе ударно за Балкан с 20-3 в първата част на двубоя. Най-голямото разлика стигна 27 точки, а Спорист нямаше отговор на играта на Балкан дълго време. Все пак съперникът успя да подобри игра и да спечели втория период, за да свали на 20 пасива си след 20 минути. “Зелените” се задържаха напред и през третата, която бе равностойна. Интересен факт бе, че съперникът нямаше нито една тройка от 19-те си опита срещу 9 на Балкан (8 през първото полувреме). До края на двубоя Спортист успя да свали разликата под 10 точки, но не стигна до обрат.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за успеха с 22 точки и 7 асистенции. 14 отбеляза Илиян Пищиков, а по 12 добавиха Михаил Гавазов и Денислав Вутев, който направи и дабъл-дабъл, овладявайки 12 борби.

Бившият играч на Балкан, а в момента треньор Джими Хънт вкара 27 точки за 40 минути в игра, добавяйки още 8 асистенции и 6 борби. Иван Тилев направи дабъл-дабъл с 19 точки и 14 борби, Симеон Ценов се включи с 18 точки и 9 борби, а Иван Ценов 11 борби и 2 точки.

Ключови думи: Балкан , БК Балкан , баскетбол