Пето място за Христо Стефанов в Турция

2 Април 2012, 18:08
(0) (0)
Прочетена: 3225 2

Христо Стефанов се класира на пето място в 10-километровото състезание на балканското първенство по крос кънтри в Коджаели-Дариджа (Турция). Той беше най-възрастният участник в надпреварата, която се проведе на 31-ви март. 42-годишният шампион на България финишира за 30:45 мин. Челната тройка беше изцяло турска – безапелационен шампион стана 18 г. по-младият от Стефанов Бекир Карайел с 28:59 мин, а негови подгласници са Али Хайдар Текгьоз – 29:50 мин, и бягалият по чорапи Фатих Биглич – 29:59 мин. Интригата беше за четвъртото място, за което имаше шанс и Стефанов. Българинът обаче не успя да отговори на Мирко Петрович (Сърбия) в последния километър. Сърбинът се нареди четвърти с постижение от 30:35 мин. „Последният ми балкански крос беше през 1992 г. Тогава станах втори и пред мен беше сърбин. Сега, изключвайки турците, ситуацията е същата. Доволен съм от бягането си. На държавното първенство в Луковит бях болен и сега исках да видя състоянието си”, коментира рекордьорът ни в маратона. От Нова година Стефанов се подготвя с първия си треньор Димитър Василев. Специалистът сподели, че за три месеца са свършили добра работа, но е нужно още за по-добри постижения.