Петък, 29 Март 2024, 13:26

Победната серия на “Балкан 1929” приключи в Дупница след тежко поражение от Марек

19 Ноември 2022, 17:37
(0) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 955 5

Отборът на “Балкан 1929” приключи със своята победна серия, която бе съставена от 10 последователни успеха, като днес загуби от лидера “Марек” Дупница с 4:1.

Домакините поведоха резултата в началото на двубоя чрез Боян Стойнев. Тимът на Иван Редовски изравни резултата в 26-ата минута чрез своя голмайстор Калоян Бонев. Три минути по-късно “зелените” изпуснаха своя шанс да обърнат резултата, но вратарят Пламен Младенов направи страхотно спасяване. “Марек” удари греда в 32-ата минута след рикошет.

Дупничани вкараха нов гол, като в 36-ата минута главният арбитър отсъди дузпа за игра с ръка в накаказателното поле. От бялата точка Александър Близнаков направи 2:1.

Преди почивката резултатът стана 3:1 за “Марек”. Вратарят на балканци Слави Матин направи жестока грешка, след като излезе много напред и не успя да изчисти топката, а защитата сбърка при изнасянето, като не оставиха шансове на Ганчев да отбележи третото попадение в мача.

В 80-ата Николай Миков уцели греда, след като се възползва от грешка в защитата. “Марек” вкара последния гол в двубоя, когато Близнаков сервира топката на крака на Анжело Кючуков и младият нападател от въздуха красиво покачи на 4:1.

“Марек” е лидер в класирането с 35 точки, докато “Балкан” остава на втората позиция с 28 точки. През следващия кръг балканци ще приемат “Чавдар” Етрополе в дерби.

Ключови думи: ФК Балкан 1929