Правец с драматична загуба от Политехника

28 Ноември 2022, 07:39
(1) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 900 2

Политехника постигна драматичен обрат срещу Правец със 79:78 в среща от регион Запад на ББЛ А група, изиграна в „Овергаз Арена“ в София.

След поредица от размени на водачеството в началото, след десет минути игра резултатът бе равен – 22:22. Баскетболистите на Иван Коцев взеха инициативата през втория период и дръпнаха с двуцифрена разлика, като на почивката водеха с 46:34. След паузата играта бе много равностойна, като преди заключителната четвърт авансът им бе 11. Политехника обаче не се отказа и започна да топи изоставането си, а 14 секунди преди края тройка на Апостол Щерев донесе и пълния обрат – 79:78. Правец получи право на последна атака, но не успя да се разпише и победата отиде за съперника.

За Правец Николай Иванов реализира 26 точки. Данаил Христов има 20 точки и 12 борби, 16 точки вкара Даниел Милчев.

Ключови думи: БК Правец