"Правец" започна пролетния полусезон с победа срещу "Сините орли"

4 Март 2023, 18:54
(0) (0)
Прочетена: 1143 9

Отборът на ОФК “Правец” победи ФК “Сините орли” - Своге с 1:0 в първа среща от пролетния полусезон на А ОФГ - Запад. Срещата се игра навръх празника на града - Тодоровден и се проведе на Градския стадион. Попадението реализира Ивайло Златев в 60-та минута.

В петата минута контузия получи Ивелин Данчев от “Правец”, който бе принудително сменен.

Злати Томов получи жълт картон след негова груба проява върху съперник.

Първото полувреме бе равностойно, като домакините показаха натиск.

Преди почивката, гостите от Своге излязоха с претенции за дузпа, след като играч от Правец игра с ръка в наказателното поле.

Второто полувреме стартира много силно за правчани, като поведоха в резултата с 1:0. Мариян Маринов направи страхотно подаване към Ивайло Златев, който реализира попадението с красиво отиграване с глава.

Малко преди края на мача, двата отбора сътвориха меле в центъра на терена. Показан бе червен картон на футболист на “Сините орли”, а след това нервите на домакините не издържаха. Мачът бе пред прекратяване, като цялата свада бе продължила над 5 минути.

Така “Правец” приключи срещата с победа с 1:0 и се изкачи на втората позиция.

Ключови думи: ОФК "Правец"