Престижна победа за “Балкан 1929” срещу “Локо” София в контрола

26 Януари, 15:52
(0) (0)
Прочетена: 842 10

Отборът на “Балкан 1929” записа изключителна победа в престижната си контрола срещу елитния “ЛокомотивСофия, която се игра на “Герена”. Двубоят приключи при резултат 2:1 за тима на Иван Редовски. Това бе трета победа, като балканци са изиграли 4 контроли до този момент в зимната подготовка.

Домакините от Ботевград стояха добре на терена, като се противопоставиха на “железничарите”.

Алекс Георгиев, който се завърна в състава на ботевградчани след период в “ЛокомотивПловдив, отбеляза първия гол за “зелените” в 32-ата минута. Централният защитник получи топката след центриране на Павел Петков и с глава се разписа. Първото полувреме завърши при резултат 1:0.

Около 60-ата минута ботевградчани останаха с човек по-малко, а от игра беше изгонен Йордан Дамянов. Бившият играч на “ЛокомотивСофия Павел Петков, който сега е футболист на “Балкан 1929”, вкара за 2:0.

Гостите от София върнаха попадение във вратата на балканци, а негов автор бе Бойчо Величков.

Ключови думи: ФК Балкан 1929