“Ракитин” с разгромна победа над “Спортист” (Нови Хан)

8 Октомври 2022, 18:42
(2) (0)
Прочетена: 1306 1

Отборът на ФК “Ракитин” (Трудовец) се завърна на победния път в А ОФГ - Зона София след успех над “Спортист” (Нови Хан) с 4:0. Срещата се игра на стадиона в Трудовец.

Иначе този успех слага край на двете поредни загуби за трудовчани, тъй като в изминалия кръг загубиха от ОФК “Костенец” с 2:3, а след това загубиха и от отбора на ФК “Балкан 1929” в първия кръг от Купата на АФЛ с 0:1.

Мачът започна с натиск от “Ракитин” и още в 5-тата минута откриха резултата с гол на Костадин Насков. В средата на първото полувреме гостите получиха правото на изпълнение на дузпа, но стража на “Ракитин” Милослав Павлов я спаси.

Второто полувреме започна силно за домакините, като вкараха нов гол във вратата на гостите от Нови хан. Миролюб Георгиев след солова акция и последвал страхотен изстрел извън пенала направи 2:0. Голмайсторът на “Ракитин” Антон Димитров покачи резултата на 3:0, който отбеляза след далечен удар.

Крайният резултат оформи Илиян Генов.

В следващата събота, “Ракитин” гостува на “Звездец” в Горна Малина за мач от 5-ия кръг на А ОФГ - Зона София.

Източник: Николай Петков

Ключови думи: ФК ”Ракитин" (Трудовец) , А ОГ София