Вторник, 23 Април 2024, 14:44

"Ракитин" Трудовец бие с пет гола "Звездец" Горна Малина в първото си домакинство за 2023-та година

11 Март 2023, 18:26
обновена на 11 Мар 2023
(1) (0)
Прочетена: 1198 3

Отборът на ФК "Ракитин" Трудовец победи отборът на "Звездец" Горна малина с 5:1. Това бе първи домакински двубой за тима от с. Трудовец за годината, като стадионът беше пълен.

"Ракитин" започна трудно в началото на мача, като допуснаха грешка в защитата и позволиха на "Звездец" да поведе с 0:1. Домакините започнаха да натискат до средата на първото полувреме, като гола липсваше.

Изравнителния гол беше чрез пробив на Милко Маринов, който изведе със страхотен пас към Костадин Насков за 1:1. Малко след това, трудовчани направиха пълен обрат. При последвало центриране и разбъркване в наказателното поле, Костадин Насков отбеляза второто си попадение в двубоя. Преди края на първото полувреме резултатът стана 3:1 отново с гол Костадин Насков след страхотен пас на Антон Димитров. Това беше третия гол на Коцето който реализира своя хеттрик.

Второто полувреме започна с ранен гол на Веселин Шекеров, който се разписа след майсторско изпълнение от границата на наказателното поле за 4:1 за "Ракитин".  Крайното попадение в мача сложи Ивелин Иванов след страхотен пас на Валентин Стефанов, който преди това навърза няколко футболиста на противника.

В следващия кръг ФК "Ракитин" Трудовец гостува на Искър в село Злокучене от 15:00 ч. на 18 март в събота.

Ключови думи: ФК ”Ракитин" (Трудовец)