"Ракитин" (Трудовец) и "Левски" (Елин Пелин) не излъчиха победител

9 Април 2022, 19:51
(0) (0)
Прочетена: 1474 6

В днешния мач, част от 17 кръг на А ОГ София - Изток, мъжкият футболен отбор на "Ракитин" (Трудовец) завърши 1:1 при домакинството си на "Левски" (Елин Пелин) и по този начин разликата между двата тима от 8 точки остана непокътната. Така трудовчани остават сигурен участник в плейофната фаза след края на редовния сезон, като си подпечатаха 3-ото място в подреждането с 31 точки, а съперникът им остана четвърти с 23.

Трудовчани първи поведоха в резултата в края на първото полувреме. Тогава голмайсторът на тима Антон Димитров се прояви в пореден мач и даде аванс на своите, след като реализира след страхотно подаване, дело на Миролюб Георгиев. През второто полувреме обаче гостите от Елин Пелин се възползваха от разбъркване в наказателното поле на "Ракитин" и съумяха да възстановят паритета чрез Николай Манчевски. В последствие опасности имаше и пред двете врати, но до нови попадения така и не се стигна.

За "Ракитин" предстои последен двубой от редовния сезон в първенството, срещу един от най-силните отбори в групата - "Левски" (Долна баня), който до последно ще спори с ОФК "Костенец" за първото място. Трудовчани гостуват на съперника в Долна баня следващата седмица.

Ключови думи: ОГ София Изток , ФК ”Ракитин" (Трудовец)