“Ракитин” (Трудовец) надделя убедително над ОФК “Правец” в контрола

4 Септември 2021, 21:21
(1) (0)
Прочетена: 2169 13

Мъжкият футболен отбор на “Ракитин” (Трудовец) постигна категорична победа с 5:2 над своя регионален съперник ОФК “Правец” в приятелски мач, игран в Трудовец днес (04 септември). Двубоят предложи хубав и резултатен футбол от страна на двата тима и напълно зарадва многобройната публика.

Още в 5-ата минута домакините поведоха в резултата чрез Ивелин Любомиров, който бе най-съобразителен след избита топка от вратаря на гостите, след страхотен удар на Боян Макавеев. Правчани веднага отговориха с чудесно положение в своята сметка, но не успяха да вкарат. В средата на полувремето Ивелин Любомиров регистрира втория си гол в мача и удвои аванса на трудовчани. Любомиров, който през изминалия сезон защитаваше цветовете именно на ОФК “Правец”, изигра силен мач срещу бившия си тим. В ответната атака обаче Цветелин Цаковски успя да върне интригата след красив гол от дистанция - 2:1.

В началото на второто полувреме “Ракитин” отново си върна аванса от два гола след точно изпълнена дузпа от Александър Петков - 3:1. Малко преди това Цветелин Цаковски пропусна същата възможност, след като не успя да се разпише от наказателен удар.  Гостите от Правец все пак отказаха да се предадат и в следващите минути стигнаха до втори гол. Той бе дело на Цветелин Цаковски с глава, след като получи подаване от ляво, което бе предоставено от Злати Томов. При последвал нов пробив от страна на левия краен бранител на ОФК “Правец”, гостите имаха претенции, че Томов е бил съборен в наказателното поле чрез нарушение, но сигнал за дузпа не последва.

Така се стигна до минутите, в които трудовчани превлкючиха предавката и довършиха започнатото. Деян Костадинов покачи цифрите на 4:2 след страхотно извеждащо подаване на Александър Петков, а крайното 5:2 бе фиксирано от Мирослав Иванов малко преди края на мача.

Отбора на ФК "Ракитин" стартира новия сезон с гостуване на силния отбор на Рилец Говедарци в неделя от 17:00ч.

Ключови думи: ОФК "Правец" , ФК ”Ракитин" (Трудовец)