"Ракитин" Трудовец стана областен първенец на "А" ОГ София след успех над "Петърч"

21 Май 2023, 11:57
(2) (0)
Прочетена: 1714 10

Отборът на "Ракитин" Трудовец спечели дербито си срещу "Петърч" с 2:0 в предпоследния кръг на "А" ОГ София 1-6 място. По този начин трудовчани стават областни шампиони в групата и се класират за баражите. Попаденията реализираха Костадин Насков.

Насков откри за домакините в средата на първото полувреме, след като отправи удар зад пенала за 1:0 в полза на Трудовец. Второто попадение падна в средата на втората част, а голмайстор отново бе Костадин Насков, който успя да се измъкне от защитата и надлъга вратаря, а топката беше пратена в опразнената врата.

В началото на двубоя гостите влязоха добре в мача и имаха чисто положение, което не бе реализирано, а след това срещата беше равностойна до почивката. През второто полувреме тима от Трудовец вдигна нивото и контролираше в мача, като напълно заслужено си спечели първото място.

Преди последният кръг "Ракитин" е лидер с 17 точки и ще гостува на "Правец" в неделя (28.05).

Ключови думи: ФК ”Ракитин" (Трудовец)