Петък, 26 Април 2024, 16:36

"Ракитин" (Трудовец) взе само точка от гостуването си на "Левски 1923" в Елин Пелин

30 Октомври 2021, 20:20
(0) (0)
Прочетена: 1518 10

Мъжкият футболен отбор на "Ракитин" (Трудовец) регистрира нулево равенство при визитата си на "Левски 1923" (Елин Пелин). В срещата от 8 кръг на А ОГ София - Изток, трудовчани бяха категорично по-добрият отбор през първото полувреме, но така и не съумяха да материализират създадените положения. Двубоят бе изключително здрав и двата отбора впретнаха доста усилия в битка за надмощие. През първите 45 минути няколко положения за гол се откриха пред абонираните за попадения атакуващи футболисти на "Ракитин" - Костадин Насков и Антон Димитров, но и двамата не успяха да се разпишат. До края на първото полувреме Ивелин Любомиров направи хубав пробив, чрез който преодоля защитник и стреля към вратата, а топката влизаше, но нападателят Антон Димитров осъществи контакт с нея, който бе достатъчен за съдийската бригада да отъсди засада.

Малко преди края на частта обаче трудовчани бяха улеснени в мисията си да спечелят мача, след като играч на домакините получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно. През второто полувреме обаче тимът на "Левски" (Елин Пелин) се постара добре да затвори мача и с всякакви възможни методи да накъса играта и да откратне точката. В крайна сметка точно това се случи, а точките бяха поделени между двата отбора.

Във временното класиране "Ракитин" все пак запази първото си място със 17 точки в своята сметка и голова разлика 19:2, а "Левски 1923" (Елин Пелин) се нареди пети с 9 пункта. Точно толкова точки, колкото трудовчани има и вторият "Левски" (Долна баня), но е с по-лошо голово съотношение - 24:9.

Именно двата отбора ще премерят сили в следващия 9 кръг от надпреварата, който категорично ще бъде гвоздеят в програмата, в който един срещу друг двата лагера ще се изправят в битката за върха. Срещата е на 6 ноември (събота) от 15:00 часа на стадион "Ракитин" в Трудовец. До момента и двата отбора са без загуба в първенството, като имат в актива си по 5 победи и 2 равенства.

Ключови думи: ОГ София Изток , ФК ”Ракитин" (Трудовец) , сезон 2021/22