"Ракитин" (Трудовец) загуби от ФК "Драгоман" в първия си мач от плейофите

1 Май 2022, 13:56
(0) (0)
Прочетена: 1727 7

Мъжкият футболен отбор на "Ракитин" (Трудовец) записа поражение с 1:3 от ФК "Драгоман" в първия мач от плейофната фаза в окръжните групи на Софийска област, която ще определи абсолютния шампион в двете подгрупи - Изток и Запад.

Домакините започнаха вихрено и още в 6-ата минута откриха резултата. Димитър Йорданов излезе на чиста позиция и преодоля вратаря Милослав Павлов за 1:0. До края на полувремето ФК "Драгоман" продължи да стои по-добре на терена и да търси гола, което даде ефект. Мариан Китанов се разписа в 24-ата минута въпреки че останаха съмнения за засада. Именно той регистрира и второ попадение в сметката си до края на частта, като това се случи в 36-ата минута, а с това до голяма степен бе предрешен и крайният изход от срещата.

Въпреки солидния си аванс, домакините подцениха ситуацията и през втората част излязоха доста разконцентрирани, а от своя страна трудовчани потърсиха начин да се върнат в мача.  В 51-ата минута  Антон Димитров върна един гол. Малко по-късно деветката на "Ракитин" направи непростим пропуск, с който можеше да върне тотално интригата в мача. Драгоманци се събудиха и на свой ред създадоха няколко добри атаки чрез Мариан Китанов и влезлия като резерва Роберто Соколов, , но отлична игра показа и стражът на гостите Милослав Павлов. С коректна игра и поведение на терена двата отбора не затрудниха съдийската тройка с главен рефер Любослав Любомиров и неговите помощници Тодор Вуков и Янко Запрянов. До края на срещата повече попадения не паднаха и така отборите се разделиха при крайното 3:1 за ФК "Драгоман".

В следващия си мач от плейофите "Ракитин" приема "Левски" (Долна баня) на 7 май (събота) от 17:00 часа на стадион "Ракитин" в Трудовец.

Ключови думи: футбол , ФК ”Ракитин" (Трудовец)