Петък, 26 Април 2024, 20:31

"Ракитин" взе регионалното дерби с "Правец" след гол от дузпа, гостите оставиха съблекалнята в перфектно състояние след мача

6 Май 2023, 22:43
обновена на 7 Май 2023
(1) (0)
Прочетена: 2331 71

Отборът на "Ракитин" Трудовец записа много ценна победа с 1:0 при домакинството си на ОФК "Правец" в регионалното дерби на "А" ОГ София 1-6 място. Двубоят предложи много интересен мач, като и двата тима сътвориха страхотни изяви на терена, а публиката на стадиона в Трудовец бе многобройна.

Срещата беше с огромен заряд и за двата отбора и напълно оправда очакванията. Още от първите минути и двата отбора се захапаха в люта битка. През първата част и двата отбора имаха своя шанс за гол. Шансове за домакините изпуснаха Костадин Насков и Антон Димитров, а вратаря на гостите спаси страхотен изстрел с глава на Калоян Стоилов. За гостите най-чистите положения създадоха Ивелин Данчев и Цветелин Цаковски, хубав удар на Ивайло Златев беше спасен от вратаря.

През втората част домакините увеличиха оборотите, но нямаха шанс пред гола, докато гостите разчитаха на контра атаки, при една от които изпуснаха и най-чистата си възможност за гол, Ивайло Златев намери непокрития Ивелин Данчев на границата на наказателното поле, но шута му мина над напречната греда. Трудовчани не спираха да търсят гола до последната минута и след страхотен рейд на Миролюб Георгиев, беше повален в наказателното поле и главния съдия отсъди наказателен удар.

С тежката задача да изпълни дузпата се нагърби Радослав Зарев и след хладнокръвно изпълнение заби топката в мрежата на Правец и така донесе трите точки на Ракитин.

След този двубой "Ракитин" се изкачи на първата позиция преди изиграването на последния мач от този кръг "Костенец" и "Петърч".

Тимът на "Правец" пък остана на последното шесто място. В следващия кръг трудовчани ще гостуват на "Ком 98" в Годеч, докато правчани ще бъдат домакини на “Костенец”.

След края на мача съблекалнята на гостуващия отбор беше оставена в перфектно състояние за което ръководството на “Ракитин” Трудовец изказва искрена благодарност към гостуващия тим.

Ключови думи: ОФК "Правец" , ФК ”Ракитин" (Трудовец)