24 Март 2022, 18:10
(0) (0)
Костинброд - Спорт
Прочетена: 921 0

Малко след триумфа на Радослав Росенов Рами Киуан не успя да повтори успеха и завърши със сребърен медал в категория до 75 килограма на европейското първенство за бокс по 22 години в Пореч (Хърватия). Във финала българинът отстъпи пред представителя на домакините Габриел Веочич, който бе бурно подкрепян от местната публика.

Хърватинът спечели срещу Рами Киуан с 4:1 съдийски гласа (29:28, 29:28, 28:29, 29:28, 29:28). Българският боксьор спечели третата част, но изоставаше след първите две и му беше много трудно да направи пълен обрат. Въпреки това българските боксьори се представиха отлично на шампионата в Хърватия.

Мачът беше изгледан от трибуните от президента на БФБокс Красимир Инински, който пристигна в Пореч, за да подкрепи финалистите Росенов и Рами Киуан.