Резултати след срещите от петия кръг на АФЛ Ботевград

13 Декември 2015, 18:55
(0) (0)
Прочетена: 2765 12

Днес се изиграха срещите от петия кръг на АФЛ Ботевград, както се очакваше се получиха доста интригуващи срещи.

Още първата среща се получи истинско дерби между отборите на Север и Сенсата. Срещата беше изключително важна за отбора на Север и те се нуждаеха от сигурна победа, ако искаха да запазят първото място. Отбора на Сенсата намери ритъма на своята игра и всеки противник, ако ги подцени ще има проблеми. В днешната среща отбора на Сенсата поведе с гол на Радослав Зарев, но последва много бърз пълен обрат от страна на Север с голове на Марян Ангелов и Радко Асенов. До края на първата част двата отбора си вкараха три гола, като резултата в края беше 3:3. През втората част отбора на Сенсата изглеждаше по свеж и успя да вземе категорична победа с голове на Радослав Зарев с което той реализира хеттрик и един гол на Светлин Семков. Краен резултат 3:6

Следващата среща беше между отборите на Върколаците Лев Инс и Бате Борисов. Краен резултат 5:3.

Третата среща беше между отборите на Аутсайдерите и Мургаш Врачеш. В този мач отбора на Мургаш отново нямаше никакъв проблем срещу своя съперник и го разгроми. Седем гола за победителите вкара Цветелин Цаковски, два добави Здравко Атанасов, по един вкараха и Марин Георгиев и Ивелин Данчев. За отбора на Аутсайдерите точни бяха Кристин Ценеве и Злати Томов. Краен резултат 2:11.

В четвъртата среща един срещу друг се изправиха отборите на Микроак и Преслав. Микроак намериха верния път към победата и днес се очакваше задължителна победа. Още в самото начало Йордан Йорданов Leo Dachi - успя да даде преднина на своя отбор. До края на полувремето отбора на Микроак вкара още два гола и направи резултата класически. През втората част отбора на Преслав заигра много по-добре и успяха да направят мача труден за своя противник. Иван Манов вкара четири попадения, Петър Цоков, Валентин Цоков и Бенчо Бенчев вкараха по един гол. За победителите Микроак точни бяха Йордан Йорданов и Радослав Цветанов с хеттрик, Кристиян Василев вкара два гола, един добави и Любомир Кирилов. Краен резултат 9:5.

Последната среща беше между отборите на Олимпик Ботевград и Изток. Изключително дерби се получи в последния мач от този кръг. Срещата започна по-добре за отбора на Изток и те още до 10-тата минута водеха с два гола преднина, автор на попаденията беше Красимир Наков. След като получиха два гола момчетата на Олимпик се стегнаха и заиграха много добре. Създадоха доста положения за гол, но нямаха шанс. През втората част добрата игра и на двата отбора продължи, но момчетата от Изток, не позволиха на своя съперник да направи обрат. В 47-мата минута Иван Цагарски вкара един гол за своя отбор. Краен резултат 1:2.

Статистика, предстоящи срещи, както и да следите мачовете на живо може да намерите тук

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2015