Върколаците Лев Инс с нова победа над Мургаш Врачеш в дербито на АФЛ Ботевград

3 Април 2016, 16:33
(0) (0)
Прочетена: 3438 43

Днес се изигра решаващия мач за първото място в АФЛ Ботевград между отборите на Върколаците Лев Инс и Мургаш Врачеш. Срещата се очакваше с голям интерес от всички. Събралата се публика допълнително вдигна настроението на срещата.
Отбора на Мургаш се нуждаеше единствено от три точки, докато Върколаците Лев Инс и равен резултат ги устройваше. Срещата започна много силно за отбора на Върколаците, които наложиха изцяло превъзходството си. Отбора на Мургаш не успяваше да противодейства на бързоногия Иван Мишев и следваха фаул след фаул. В първият момент в който беше изпуснат Иван Мишев, той прониза вратаря на Мургаш. Няколко минути след това Борис Райчев открадна една топка и изведе очи в очи с вратаря Иван Редовски и той беше безпогрешен. След комфортната преднина Върколаците тотално наложиха своята игра. При една спорна топка Цветелин Цаковски оставен сам върна едно попадение за Мургаш. Последваха няколко много груби отигравания от страна на Мургаш, за което Здравко Атанасов и Ивайло Златев видяха жълти картони. Иван Мишев беше грубо фаулиран в наказателното поле и закономерно бе отсъден наказателен удар. Потърпевшия застана зад топката и беше безгрешен. Така завърши и първата част 3:1 за Върколаците.

Втората част по нищо не се различаваше от първата. При един пряк свободен удар, обаче Здравко Атанасов върна отбора си в мача. Последва изваждане на вратаря Христо Денкин за поредния жълт картон на Мургаш, с числено превъзходство Върколаците решиха мача с много красив гол на Борис Райчев. До края на мача Мургаш върнаха един гол дело на Ивелин Данчев, но това беше всичко. Краен резултат 4:3. След края на мача за пореден път играчи от отбора на Мургаш създадоха излишно напрежение на терена. С тази победа кръг преди края отбора на Върколаците за втора поредна година печелят АФЛ Ботевград. Може да проследите срещата минута по минута тук

В останалите срещи нямаше никаква изненада. Отбора на Изток 2014 победи категорично отбора на Преслав с 10:1. Отбора на Север затвърди третото си място с разгромна победа над Аутсайдерите с 13:5. Футболистите на Микроак взеха трудна победа срещу момчетата от Олимпик Ботевград с резултат 4:3. Бате Борисов отново допусна пълен обрат и загуби от Сенсата с 4:7.

Статистика, предстоящи срещи, както и да следите мачовете на живо, може да намерите тук

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2015