20 Октомври, 19:18
(0) (0)
Самоков - Спорт
Прочетена: 188 0

Рилски спортист записа третата си поредна победа от началото на сезона в Sesame НБЛ. Тимът на Любомир Киров пребори Левски със 74:64 (15:13, 29:27, 16:17, 14:7) в среща от третия кръг на първенството.

ПЪРВА ЧЕТВЪРТ:

Двубоят в столицата започна нискорезултатно, като две минути и половина след първата сирена резултатът бе 2:2. Веднага след това отборът на Левски започна да действа по-открито в нападение и поведе със 7:4 след тройка на Димитър Маринчешки и кош на Марио Боянов. Още една тройка, този път на Златин Георгиев, доведе до това "сините" да излязат напред при 10:4 към средата на откриващия период. Индивидуалната класа на Юре Планинич обаче си каза думата и босненецът собственоръчно скъси изоставането на самоковци до едно притежание при 10:9 след негови пет поредни точки. Рилски увеличи серията си и стигна до пълен обрат при 10:13, когато Максим Бочев охлади ентусиазма на гостите за 12:13. Александър Янев донесе аванс от две точки на Рилецо в края на първата четвърт при 13:15.

ВТОРА ЧЕТВЪРТ:

Рилски поведе с четири точки след добра изява на Чавдар Костов за 18:22 в началото на втората четвърт. Левски обаче остана близо до шампионите и не им даваше да се откъснат, като Александър Александров намали разликата до две при 20:22. Момчетата на Тити Папазов дори отново успяха да вземат преднина в мача след тройка на Лъчезар Димитров за 25:24, но Рилски отвърна с две поредни тройки на Планинич и Лакуинси Ридоу за 25:30 в средата на втората част. Левски отговори и на това предизвикателство, като отново успя да стигне до равенство при 30:30. Деян Карамфилов се развихри към края на полувремето и наниза два поредни шута от далечна дистанция, за да изведе самоковци напред при 35:38. Рилецо дори поведе със седем, но Лъчезар Димитров отбеляза тройка в края на втората четвърт за 40:44 на почивката.

ТРЕТА ЧЕТВЪРТ:

Момчетата на Любомир Киров отново се отскубнаха напред при 40:48 в своя полза на старта на второто полувреме. Постепенно шампионите започваха да се откъсват напред и заслужиха първата си двуцифрена преднина при 42:53 в своя полза. Лъчезар Димитров отново отбеляза тройка в момент, в който неговият тим отстъпваше в резултата и направи резултата 47:55. Левски продължаваше да следва своя съперник плътно, като Андон Вачев и Максим Бочев бяха точни, за да намалят изоставането на тима си до три точки при 54:57. Срещата се превърна в истинско дерби в края на третата четвърт, като Лакуинси Ридоу изведе Рилски напред с три точки при 57:60 преди старта на последния период.

ПОСЛЕДНА ЧЕТВЪРТ:

Последната част се развиваше по подобие на първата - нискорезултатно, като се усещаше напрежението и в двата отбора. Рилски спортист вдигна аванса си до шест точки при 57:63, но след това Момчил Кадиев намали дистанцията между двата отбора до три точки при 60:63 в средата на финалния период. Успешни опити от наказателната линия осигуриха аванс от шест точки на Рилецо, а на влизане в последните две минути Станимир Маринов извърши нарушение срещу Александър Янев и опитното крило не сбърка за 60:68 в полза на самоковци. Едно притежание по-късно Арнет намери Янев на нулевия ъгъл и бившият национал пак порази мрежичката на домакините, за да вдигне разликата до 11 при 60:71 в полза на Рилски. В крайна сметка гостите успяха да удържат преднината си и да спечелят мача с 64:74.

Александър Янев завърши с 14 точки за победата на Рилски спортист. Юре Планинич добави 13 точки и 10 борби, а Алън Арнет се разписа с 12 точки.

Лъчезар Димитров и Златин Георгиев бяха най-резултатни за Левски с по 12 точки.

Източник: sportal.bg