Рилски спортист наказа Балкан с 80-73 в изключително важен мач за класирането

25 Февруари 2017, 19:24
(0) (0)
Прочетена: 2187 26

Рилски спортист наказа Балкан с 80-73 в изключително важен мач за класирането. След него самоковци дръпнаха с един успех пред съперника в битката за четвъртото място към този момент, след като преди срещата те бяха равни. Рилецо поведе от края на втората част и държа аванс до последно, но успехът дойде трудно. Следващата седмица самоковци ще приемат Черно море, а ботевградчани ще гостуват на Лукойл Академик.

Балкан тръгна ударно и вкара първите 7 точки в мача. Рилски обаче бързо отговори и скоро поведе при 9-8, а в края на първата четвърт дори взе добър аванс след късметлийска тройка на Бозов. Малко след началото на втората гостите изравниха, след което отборите си размениха по няколко точки. Рилски обаче направи една серия от 9-0 и дръпна с 8 точки, а разликата се запази и до почивката благодарение на една тройка на Секулов малко преди нея.

Домакините дръпнаха с 13 точки в началото на третата четвърт, след което ботевградчани се разиграха. В следващите седем минути те направиха серия от 19-5 и така излязоха с точка аванс след края на тази четвърт. Рилски си върна водачеството с начало от 6-0 на последната и удържа съперника.

Отново най-резултатен за самоковци бе Ди Джей Шелтън, който завърши с 26 точки, а добави и 11 борби. Йордан Бозов се включи с 22 точки и 7 асистенции, а Еван Бройнсма имаше 12 точки и 11 борби.

За гостите силно игра Травис Дениълс с 22 точки и 9 борби. Амин Хот също бе на ниво със 17 точки и 9 асистенции, а Михайло Секулович имаше 10 точки.

Ключови думи: БК Балкан