Рилски спортист отпадна от Купата на България след поражение в драматичен мач

14 Октомври, 12:26
(1) (2)
Прочетена: 411 2

Дунав (Русе) се класира за 1/16-финалите на Купата на България, след като преодоля Рилски спортист с 3:1 в напрегнат мач, завършил с продължения. Срещата, която се игра в Самоков, завърши 1:1 в редовното време, но гостите показаха своята класа в допълнителните 30 минути, отбелязвайки два гола.

Първото попадение в мача дойде в 62-ата минута, когато Димитър Законов изведе „драконите“ напред в резултата. Рилски спортист обаче успя да изравни само 11 минути по-късно, благодарение на Григор Долапчиев, който вкара в 73-ата минута, пращайки двубоя в продължения.

В продълженията Дунав показа повече сила и воля за победа. В 96-ата минута Кристиян Господинов направи резултата 2:1 с прецизен удар, а Денислав Минчев добави трети гол в 107-ата минута, с което окончателно обезоръжи домакините.

След срещата, старши треньорът на Рилски спортист Пламен Крумов изрази задоволство от представянето на своя отбор, въпреки загубата. „Получи се равностоен мач с положения и пред двете врати. Спортният шанс беше на страната на Дунав, но съм много доволен от момчетата и това, че стояхме равностойно на отбор, който е над средното ниво в „Б“ група,“ коментира той пред клубния сайт. Крумов отбеляза и значимостта на този мач за подготовката на отбора за предстоящите им предизвикателства.

Сега Рилски спортист ще се съсредоточи върху Купата на Аматьорската лига, където в сряда (16 октомври) ще се изправи срещу Балкан 1929 (Ботевград).

Дунав (Русе) продължава напред в турнира за Купата на България, като в следващата фаза ще се изправи срещу Хебър.