Четвъртък, 19 Септември 2024, 19:09

Рилски Спортист отстрани финландския шампион Нокиа и продължава напред в Шампионската лига

18 Септември, 09:12
(0) (0)
Самоков - Спорт
Прочетена: 184 0

Мъжкият тим на Рилски Спортист победи финландския шампион Нокиа със 71-64 в първия предварителен кръг за влизане в групите на баскетболната Шампионска лига. Следващият съперник на българския отбор ще бъде португалският първенец Бенфика.

През по-голямата част от срещата баскетболистите на Любо Киров бяха водещият отбор, като в един момент разликата в полза на Рилски Спортист стана двуцифрена. В края на третата част и началото на четвъртата обаче финландският тим успя да се върне в мача, намалявайки изоставането си до само 2 точки шест минути преди края на срещата.

Ключови за крайния успех се оказаха две солови акции на Лакуинси Ридоу и важен кош на Христо Бъчков, които помогнаха на Рилски Спортист отново да поведе с комфортна преднина и да контролира играта до края.

Лакуинси Ридоу бе най-резултатен за българския тим с 15 точки, макар и с 6/17 успешни стрелби. Юре Планинич завърши с дабъл-дабъл от 11 точки и 12 борби, а Христо Бъчков добави 10 точки и 5 борби за победата.

Рилски Спортист продължава своя път в турнира с предстоящ мач срещу Бенфика в следващия етап на квалификациите.