С два автогола Чавдар спечели гостуването си на Велбъжд Кюстендил

7 Април 2013, 17:48
(0) (0)
Прочетена: 1764 0

Много изненади и драматична загуба за домакините от Кюстендил се видяха на срещата между Чавдар и Велбъжд ,играна вчера (06април) от 16.00ч. Двубоят от Елитната юношеска група до 19 бе наблюдаван от около 300 фенове на футбола. Едва ли някой е предполагал, че този мач ще се развие по такъв сценарий, довел до спечелването на три точки от Чавдар, след два автогола от страна на футболистите на Велбъжд.

Домакините започнаха активно мача, но шанс за гол получиха първи гостите, които пропуснаха дузпа в 8- та минута. Вратарят на „Велбъжд" Радослав Димитров спаси бития наказателен удар от Стоил Николов, топката се удари в гредата, последва втори шут от изпълняващият и отново греда. Футболистите на „Чавдар" взеха инициативата и закономерно поведоха в резултата в 30- та минута- 0:1, голмайстор Ивелин Ибришимов.

Домакините реагираха, заиграха по- активно и Николай Йорданов изравни в 39- та минута. Пълен обрат в резултата направи Александър Димитров в 44- та минута, след като изпълни специалитета си- пряк свободен удар по земята, в далечния ъгъл на вратата- 2:1.

Гостите от Етрополе търсеха нов гол и в 59- та минута, техен футболист направи уникален пропуск, останал сам срещу вратаря. Вратата на „Велбъжд" остана суха в тези първи минути на второто полувреме и благодарение на успешни намеси на вратарят Димитров.

Домакините останаха с човек по- малко в 74- та минута, след като Милен Христов получи втори жълт и съответно червен картон. Минута по- късно втори жълт картон получи и играч на гостите- Йордан Йорданов.

Нещо странно се случи след 80- та минута. Първо Кристиян Панов си вкара автогол, почти от центъра, като прехвърли вратаря Димитров, в 81- та минута! Защитникът Владислав Орлинов се разписа в собствената си врата в 86- та минута, при опит да изчисти една центрирана топка в наказателното поле- 2:3!

Кюстендилци вкараха и общо четири гола, но в крайна сметка имаха лош късмет, никакъв късмет или просто прекалено самочувствие, което доведе до тази нещастна за тях загуба с 2:3.