Шампион 2006 победи Академик София в Младежката лига

6 Декември 2012, 18:15
(0) (0)
Прочетена: 2087 2

Шампион 2006 победи Академик София в първия ден от сезона в Младежката лига. Баскетболистите на Кирил Бозов се наложиха над Академик София с 90-76.

Отборите изиграха много оспорвано първо полувреме, като разликата в полза на който и да е от тях беше малка, а водачеството се сменяше често. Така Шампион имаше преднина от 3 на почивката. През второто полувреме обаче домакините започнаха да се откъсват напред и направиха разликата двуцифрена в края на третата част. На моменти през последната четвърт преднината на тима стана и 20 точки, а в края бе малко намалена.

Шампион 2006 спечели борбата под коша и имаше малко по-добра успеваемост в стрелбата от игра и наказателната линия. Освен това отборът извърши по-малко грешки и вкара цели 44 точки под коша срещу 20 на съперника.

Антон Диков записа 19 точки и овладя 7 борби за победителите. 17 плюс 5 добави Тодор Киров, а 16 точки наниза Тодор Колев.

За Академик София Ангел Нацкин бе над всички с 28 точки (7 тройки), а 19 плюс 15 борби добави Николай Грозев.