Шест поред за Балкан -2 в ББЛ А група, драматична победа за Правец

12 Януари 2022, 11:02
(0) (0)
Прочетена: 958 0

Балкан -2 и Правец спечелиха днешните мачове от регион Запад на ББЛ А група, които се проведоха в столичната зала „Триадица“.

Балкан -2 записа шеста поредна победа, след като в първия мач за деня се наложи убедително над последния в класирането Славия със 100:79.

След размяна на кошове на старта, „зелените“ взеха инициативата и след десет минути игра поведоха с 27:20. Те вкараха 7 тройки през първото полувреме, а в комбинация с добрата си игра в подкошието, на почивката се откъснаха с 57:39. Високата резултатност се запази и през второто полувреме, като след много равностойна трета четвърт тимът от Ботевград отново имаше двуцифрена преднина – 80:66. В оставащото време балканци не изпуснаха контрола в мача и направиха победата си още по-изразителна. Те вкараха общо 14 тройки в мача срещу 5 за съперника си, като имаха голямо предимство и при асистенциите.

Групата на Мирослав Ралчев в този мач включваше само девет баскетболисти, част от които играха и в двубоя на мъжкия отбор на Балкан вчера срещу Берое. Дабъл-дабъл от 20 точки и 12 асистенции направи Александър Гавалюгов, Здравко Христов реализира 18 точки, Михаил Гавазов има 17 точки и 9 борби, Илиян Пищиков е с 16 точки и 8 борби. Николай Ненчев записа 11 точки, с 10 е Мариян Хубанов. За Славия над всички с 26 точки бе Александър Ангелов, 19 има Виктор Митев.

Много по-голяма интрига предложи другият мач, изигран тази вечер. В него Правец надви Спортист Своге със 74:70, след като пропиля преднина от 16 точки в хода на срещата, но измъкна успеха в края.

Баскетболистите на Иван Коцев започнаха много силно мача и след първата четвърт дръпнаха с 29:15. През втория период обаче съперникът им заигра доста по-добре, като на два пъти сваляше разликата само до 4 точки, а на почивката изоставаше с 35:43. Подемът в играта на Спортист продължи и след паузата, като тимът успя и да стигне до равенство. Правец обаче не позволи пълен обрат и преди последната четвърт имаше минимален аванс при 56:54. Три минути преди края отборът на Емил Горанов поведе за първи път в мача при 65:64, но символичните домакини бързо си върнаха водачеството и го удържаха до последно. Те имаха много ниска успеваемост при играта в подкошието, но компенсираха с повечето тройки (14 срещу 4).

Костадин Лазаров бе най-резултатен за успеха с 24 точки и 7 борби. Стефан Гунински отбеляза 19 точки, с 11 е Ерик Кирилов. Силно се включи и Павлин Ганчев със 17 борби.

За Спортист, който игра едва със седем баскетболисти и ключови играчи не се включиха в мача, над всички с 26 точки и 14 борби бе Борис Матраков. Петър Загоров наниза 20 точки, а по 10 добавиха Мартин Раднев и Иван Тилев.