Събота, 27 Юли 2024, 06:41

Школата на Балкан е на трето място сред клубовете при подрастващи в мъжко направление

28 Юли 2021, 18:10
(1) (0)
Прочетена: 1447 6

Школата на БК Балкан зае третото място в сумарното класиране на баскетболните клубове сред подрастващите в мъжко направление, което всяка година изготвя баскетболният сайт BGbasket.com. Ботевградчани разделят позцията със столичния ЦСКА (София), с който имат еднакъв брой точки (26). Миналата година баскетболната школа на Балкан завърши на същото място в крайното класиране.

На първо място в класацията е школата на БУБА Баскетбол с 41 точки, а втората позиция е за Черно море Тича, който е с три по-малко - 38.

Системата, по която участващите във финалите на държавните първенства бяха класирани е следната:

Всеки отбор-шампион на България получава 10 точки, всеки втори – 9, трети – 8 и т.н. до осмо място, което носи 3 точки в класацията. Всички клубове, завършили между 9/12 място или по-назад, получават 2 точки, независимо от позицията си. Отборът, събрал най-много точки, е първи в класацията.

Крайно сумарно класиране на клубовете при подрастващи в мъжко направление, сезон 2020/2021:

(цифрите срещу името на клуба показват сбора точки в крайното класиране, а в скоби е броят на участващи отбори на съответния клуб във финали на държавно първенство – за момчета U12, момчета U13, момчета U14, момчета U16 и юноши U19)

13. Дунав Русе – 6 (1)
13. Миньор Перник – 6 (1)