Силен Лилов не стигна на Газ Метан в ЕвроЧалъндж

20 Февруари 2013, 11:42
(0) (0)
Прочетена: 1843 1

Иван Лилов и неговият Газ Метан Медиаш допуснаха поражение от финландския Катая в мач от Топ 16 на ФИБА ЕвроЧалъндж. Тимът на българина отстъпи като гост със 75-79 и това изравни двата отбора в класирането. Освен тях Вентспилс също има 2 победи и 3 загуби, което значи, че всичко ще се решава в последния кръг. В него Газ Метан приема Вентспилс и при победа е много вероятно да се класира в осмицата.

Гостите от Румъния изпуснаха съперника си, като водеха с 16 точки в третата част и с 13 в началото на четвъртата. В нея обаче домакините направиха серия от 17-0 и излязоха напред с 1 точка. След това разликата стана и 6 и до края домакините удържаха успеха.

Лилов бе най-силен за своя отбор, като завърши с 18 точки, 2 асистенции, 2 откраднати топки и 1 борба.