Понеделник, 29 Април 2024, 09:48

Силна четвърта част върна Балкан в мача срещу Рилски, но загуби с 4 точки в Самоков

7 Януари, 15:31
(0) (0)
Прочетена: 1364 34

Шампионът Балкан допусна седмата си загуба в Националната баскетболна лига през сезона, след като отстъпи на Рилски спортист при гостуването си в Самоков с 64:69. Това бе първа загуба при новия старши-треньор на “зелените” Небойша Кнежевич, за когото бе дебют начело на мъжкия тим.

В момента в класирането Балкан е на пето място с баланс 8-7, докато Рилски спортист е трети с 10-5, но шампионите имат предимство, тъй като в Ботевград спечелиха с 11 точки своя съперник.

Балканци започнаха срещата много неубедително и слабо, тъй като в първата четвърт самоковци вкараха едва 20 точки, а ботевградчани 10. След това играта на Балкан продължи със същото темпо и Рилецо имаше предимство, тъй като на почивката двата отбора се оттеглиха при резултат 39:27.

След почивката Балкан по същия начин изглеждаше, така както бе в първата част, и позволи на съперникът да увеличи преднината да 21 точки, но третият период приключи при 54:37.

В заключителната последна част отборът на Рилски изглеждаше по-сигурен победител и намали своето темпо на игра, като Небойша Кнежевич бе принуден да пусне трима юноши в игра - Михаил Гавазов, Илиян Пищиков и Иво Корестилов. Промяната се видя на паркета, след като се появиха в двубоя, и първият реализира 13 точки в този период. Димитър Димитров и Йордан Минчев върнаха интригата в мача при 57:64 при оставащи по-малко от четири минути до края. Те имаха своите шансове и след това, които обаче намалиха преднината, но имаха и отворени стрелби, които обаче ги профукаха, но за съжаление балканци не успяха да направят чудото - да пратят мача в продължение. По този начин Рилски запази аванса си и си взе реванш за загубата в Ботевград.

Най-резултатен за “зелените” бе юношата Михаил Гавазов, който изигра най-силния си мач в мъжкия баскетбол с 16 точки (4 тройки), 6 борби и 3 асистенции. Димитър Димитров се отчете с 15 и 8 борби, а близо до дабъл-дабъл бе и Йордан Минчев – 13 точки и 9 борби.

Ключови думи: БК Балкан