"Сините орли" с победа над "Правец"

13 Март 2022, 21:05
(0) (0)
Прочетена: 1428 10

"Сините орли" от Своге победиха "Правец" с 4:1 и вече гледа към плейофите на първенството в АОГ София (област). Двубоят от XIII-ия кръг на Западната група се игра на ст. "Чавдар Цветков" в Своге при отлични условия и предложи много емоции и добър футбол.

Началото не предвещаваше категоричната победа, след като с доста прилична постройка на игра гостите владееха повече топката, пресираха своя съперник и по-често поглеждаха към вратата му. С играта си впечатли крилото Милен Василев, играл преди време за Левски, Миньор (Пк) и др. професионални отбори. Това продължи до 21-та минута, когато Кристиян Йорданов от "синия" тим получи отличен пас, излезе очи в очи срещу вратаря Мартин Кирилов и го прехвърли за 1:0. Правец продължи да контролира играта, но и голът даде криле на "орлите", които също организираха добри атаки. Така се стигна до 42-та минута, когато Любомир Ценов посрещна една отбита топка и вкара красив гол за 2:0.

Още в началото на втората част гостите останаха с човек по-малко, след като в 47-та минута Димитър Михайлов блъсна съдията Мариян Гребенчарски и получи директен червен картон. В този момент като че ли мачът приключи, а с два гола на Никита Десятков (62) и Дарио Стоичков (66) резултатът набъбна на 4:0. Веднага след това Правец получи правото да изпълни дузпа и Цветелин Цаковски върна един гол за своя тим. Така нападателят се изравни на върха в голмайсторската листа в групата с Даниел Йорданов от Сините орли, като двамата имат по 19 попадения. Йорданов пък получи контузия през първото полувреме, но продължи да играе, преди все пак да бъде сменен, щом се видя, че мачът е решен.

Източник: YouSofia TV