"Сините" загубиха в контрола в Правец

10 Септември 2012, 07:10
(0) (0)
Прочетена: 3197 0

Мъжкият отбор на Левски изигра първата си контрола за новия сезон. Възпитаниците на Тити Папазов заминават за Гърция в края на идната седмица за турнир с местни първодизионни отбори, а днес в Правец "сините" също срещнаха гръцки съперник. "Сините" отстъпиха с две точки на Арис с 81-79 в доста равностоен мач. Гръцкият гранд е на подготовка в Правец от няколко дни и наред с Левски ще изиграе контроли и с Лукойл Академик.

Арис имаше малко предимство през първата четвърт, но не се откъсна напред и след 10 минути водеше с 4 точки при 23-19. „Сините" изиграха добра втора четвърт и успяха да обърнат резултата, като на почивката те имаха малка преднина - 41-39. Много равностойна трета четвърт запази разликата, а отборите продължиха да вървят рамо до рамо в резултата, докато се стигна до 77-77 30 секунди преди края. Тогава съперникът се възползва от две от ситуациите си и въпреки че Хрисимир Димитров вкара намали разликата, Арис победи с 2 точки.

Най-резултатни за Левски с по 16 точки бяха Стефан Георгиев и Хрисимир Димитров с по 16 точки. Павел Иванов добави 14, а силно се включи Венци Петков, който завърши с 10. Златин Георгиев добави 9 точки, а Димитър Димитров - 6.