След четири поредни загуби БК Правец пречупи Микс

10 Декември 2022, 21:36
(0) (0)
Прочетена: 774 2

Правец прекъсна негативната серия в ББЛ А група. След четирите поредни загуби в регион Запад, тимът спечели срещу Микс със 103:68 в „Овергаз Арена“ в София.

Най-сериозното предимство на победителите бе при стрелбата от далечно разстояние, където те вкараха 19 тройки срещу едва 6 за опонента си.

Цялата първа четвърт вървеше кош за кош. Двата тима многократно си разменяха водачеството, а след десет минути игра гостите водеха с 18:15. Те поддържаха аванс от няколко точки и през втория период, но след силен край на полувремето, се откъсна с 43:32.

Подемът в играта на Правец продължи и след паузата, като разликата бързо мина границата от 20 точки, а последната част започна при 69:48 в негова полза. Микс заличи част от изоставането си в началото на заключителната четвърт, но силна серия на съперника му отново увеличи преднината и той спечели още по-убедително.

По 20 точки за успеха отбелязаха Даниел Милчев (5 тройки) и Данаил Христов, като и двамата овладяха по 8 борби. Николай Иванов също вкара 5 тройки и общо 19 точки, като има и 7 асистенции. Тодор Колев реализира 16 точки (4 тройки), а с 10 точки е Радослав Лазаров.

За Микс Павел Теофилов бе над всички с 23 точки и 13 борби. Борислав Николов има 13 точки, с 11 е Георги Михайлов.

Ключови думи: БК Правец