обновена на 29 Мар 2021
(0) (0)
Сливница - Спорт
Прочетена: 975 0

Волейболистите на „Сливнишки герой” изпълниха заветната цел и влязоха в Суперлигата. Водените от Мартин Стоев играчи спечелиха и втората си среща от полуфиналния плейоф срещу „Черноморец Бяла – 2008” с 3:1 гейма, с което си извоюваха промоция в най- високото ни ниво на волейбола. Срещата се игра в залата на „Първа езикова гимназия” – Варна.

Първият гейм сливничани спечелиха с 25:21. Във втория последва изравнявана за 1:1 след 25:10 в полза на домакините. Третият гейм отново бе за „Сливнишки герой”, след 26:24. Четвъртият също бе за тях след 27:25, с което бе спечелен мачът и полуфиналният сблъсък.

На финала „Сливнишки герой” ще се изправи срещу победителят от сблъсъка между „Раковски-1964” Севлиево и „Дея Спорт” Бургас. Развоя от него е без значение за влизане в горното ниво, тъй като и двата финалиста получават право да играят в Суперлигата следващия сезон.