Смел Балкан се вдигна и удари лидера Черноморец в “Арена Ботевград”

20 Януари, 21:31
(2) (0)
Прочетена: 2021 11

Шампионът Балкан записа втора поредна победа в Националната баскетболна лига, като удари лидера Черноморец с 85:77, и то като домакин в своята зала “Арена Ботевград”.

Победата бе изключителна важна за тима на Небойша Кнежевич, с оглед на състоянието на отбора през последните месеци. Така Балкан нанесе третата загуба на Черноморец през сезона и записа 10-ата си победа, като има и 8 загуби, но се изкачват на четвъртото място.

За “зелените” извън игра остана новото попълнение Сюприйм Хана, който още лекува контузия, а за състава от Бургас не игра Христо Захариев, който се завърна отново в Ботевград и бе посрещнат топло от феновете, но Милен Захариев, Евгени Хаджирусев и Тони Троша също са контузени и не играха.

Следващият мач на Балкан е в Португалия, като гостува на Порто за ФИБА Къп, а срещата е насрочена за вторник (23 януари).

Двата отбора разчитаха основно на играта под коша в началните минути, като „зелените“ имаха леко предимство. В края на частта обаче Ладериън Грифин и Шон Смит нанизаха две поредни тройки – първи изобщо в мача, и изведоха Черноморец напред с 23:18.

Баскетболистите на Васил Евтимов поддържаха крехка преднина през втория период. Те обаче направиха някои грешки и пропуски в заключителните минути, от които Балкан се възползва и след серия от 10:3 в края на полувремето на почивката се оттегли при 43:36.

Тройка на Йордан Минчев малко след подновяването на играта направи разликата двуцифрена за първи път в мача. Подемът в играта на домакините продължи, като авансът им скочи и до 17 точки, високият заряд на мача донесе някои технически нарушения в двете посоки за претенции на играчи към съдиите. Макар да изглеждаше, че ботевградският тим контролира мача, пет поредни точки на Травис Макконико в края на третата част намалиха изоставането на отбора му на 52:62.

Импулсът в играта Черноморец се запази и през решителната четвърт, като дистанцията бе скъсена едва на 5 – 63:68. Балкан обаче издържа на натиска и удържа водачеството си до последно, а в края и двата отбора играеха и за точковата разлика, тъй като "акулите" спечелиха с 9 в Бургас.

За победителите 17 точки реализира Майки Диксън, Георги Герганов се отчете с 16 точки и записа най-силния си мач с екипа на Балкан. Йордан Минчев и Димитър Димитров приключиха с 16 и 15 точки.

За съперника Травис Макконико записа 29 точки.

Снимка: balkan-basket.com

Ключови думи: БК Балкан