Събота, 26 Октомври 2024, 02:46

Спортист (Своге) и Рилски Спортист (Самоков) в борба за място на 1/16-финалите на Купата на България

24 Септември, 14:32
(0) (0)
Своге - Спорт
Прочетена: 332 1

В Националната футболна база "Бояна" бе изтеглен жребият за втория предварителен кръг и 1/16-финалите за Купата на България. В този етап участват отборите от Втора лига, както и 16-те тима, преминали първия квалификационен кръг. Победителите ще имат шанс да се изправят срещу тимове от елита на България на 1/16-финалите.

Двата отбора от Софийска област, които ще участват във втория предварителен кръг, са Спортист (Своге) и Рилски Спортист (Самоков). Спортист (Своге) ще гостува на Левски (Левски), а Рилски Спортист ще приеме Дунав (Русе). Ако те успеят да се класират напред, Спортист (Своге) ще се изправи срещу Ботев Враца, а Рилски Спортист ще срещне Хебър на 1/16-финалите.

Мачовете от втория предварителен кръг ще се играят в периода 9-15 октомври 2024 г., като отборите се борят за място сред най-добрите в турнира.