"Спортист" Своге победи лидера във Втора лига "Спартак" Плевен

17 Септември 2022, 21:55
(0) (0)
Своге - Спорт
Прочетена: 711 0

Спортист победи лидерът в класирането на Втора лига Спартак Плевен с 3:2 в изключително интересен мач на градския стадион в Своге. Момчетата на Борислав Кьосев отново направиха силен двубой и спечелиха нови три точки седмица, след като победиха Струмска слава в Радомир.

Спортист Своге – Спартак Плевен 3:2

1:0 Илия Русинов 12, 1:1 Васил Шопов 28, 2:1 Илия Русинов 50, 3:1 Йоан Маринов 79, 3:2 Кристиян Иванов 82

В 12-ата минута Илия Русинов изпълни чудесно пряк свободен удар и отбеляза за 1:0. Гостите изравниха в 28-ата минута, след като се възползваха от контраатака и Васил Шопов бутна топката в мрежата.

В началото на второто полувреме Илия Русинов вкара втори гол, а в 77-ата минута Йоан Маринов отбеляза и трети. Спартак стигна до второ попадение в 82-ата минута, когато Кристиян Иванов с глава реализира.

Мачът започна на високо темпо и двата отбора направиха няколко интересни атаки в първите 6-7 минути. Първият точен удар бе в 8-ата минута, когато след ъглов удар, Васил Шопов стреля, но Ивайло Василев спаси.

В 11-ата минута Спортист направи добра атака, Илия Русинов даде хубав извеждащ пас към Ариф Ферадов, който обаче се засуети в наказателното поле и топката му бе избита.

В 12-ата минута Спортист отбеляза за 1:0. „Шоколадите“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар, Илия Русинов стреля по земя под стената и вкара топката в мрежата на гостуващия тим.

В 19-ата минута Богдан Костов падна в наказателното поле, но реферът не видя нарушение и не отсъди дузпа.

Гостите от Спартак изравниха в 28-ата минута. Първоначално футболистите на Спортист имаха възможност да изпълнят ъглов удар. След центрирането и последвалото разбъркване, топката стигна до Илия Русинов, който стреля мощно, но топката се удари в десния стълб. Последва ново меле, след което гостите овладяха топката и направиха бърза контраатака. След нея топката бе центриране към Васил Шопов, който от няколко метра преодоля Ивайло Василев.

В 31-ата минута „шоколадите“ пропуснаха чисто голово положение. Илия Русинов центрира от фал, Богомил Богомилов игра с глава, но Богомил Цинцарски направи страхотно спасяване и изби в корнер.

В 37-ата минута Спортист направи добра атака, Богдан Костов изведе Светослав Диков, но защитник на гостите успя да му чукне топката преди да нанесе завършващ удар.

Минута по-късно Владимир Сиромахов изпълни добре пряк свободен удар, но малко не стигна на Диков да засече топката в мрежата.

Спортист поведе отново 5 минути след началото на второто полувреме. След центриране отдясно най-добре пласиран в наказателното поле бе Илия Русинов, който от няколко метра бутна топката в мрежата на гостите.

Гостите опитаха натиск, но в 67-ата минута момчетата на Борислав Кьосев направиха добра контраатака. Владимир Семерджиев успя да се пребори за топката в центъра и даде извеждащ пас към Ариф Ферадов, който обаче не успя да нанесе завършващ удар.

11 минути преди края на мача Спортист вкара трети гол. „Шоколадите“ направиха много бърза контраатака, топката бе подадена към Йоан Маринов, който бе изведен между защитата, преодоля Цинцарски и я плъзна във вратата за 3:1.

Гостите върнаха едно попадение в 82-ата минута. След центриране от ъглов удар резервата Кристиян Иванов игра с глава и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата – 3:2.

В 85-ата минута Спортист можеше да „затвори“ мача. Йоан Маринов получи извеждащ пас отляво, но стреля в аут.

До края на мача гостите опитаха да изравнят, но футболистите на Борислав Кьосев затвориха добре пространствата, а дори имаха шанс да направят и добри контраатаки, а резултатът не се промени.

СПОРТИСТ: 77. Ивайло А. Василев, 19. Богомил Богомилов, 3. Борислав Стойчев, 5. Сами Пилер, 88. Владимир Сиромахов, 21. Александър Бастунов, 10. Илия Русинов (83 – 6. Стефан Стефанов), 8. Владимир Семерджиев, 16. Богдан Костов (90 – 4. Иво Харизанов), 7. Ариф Ферадов (75 – 18. Йоан Маринов), 9. Светослав Диков

СПАРТАК ПЛ: 12. Богомил Цинцарски, 2. Димитър Калчев, 6. Виктор Иванов, 21. Валентино Макавеев (88 . 15. Стивиян Макавеев), 16. Иван Бакалски (46 – 18. Руси Чернаков), 8. Клаубер Сантана, 19. Мартин Стоилов (46 – 23. Лъчезар Ковачев), 10. Васил Шопов, 14. Боримир Карамфилов (58 – Кристиян Иванов), 9. Стефан Христов (17 – 24. Преслав Антонов), 11. Васил Божинов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Светослав Диков, Александър Бастунов (С); Васил Божинов, Иван Бакалски, Лъчезар Колев, Руси Чернаков (СП)

РЕФЕР: Стилян Колев

Снимки: фейсбук, Александър Манолов