Събота, 18 Май 2024, 18:51

Сребърен медал за Михаела Гаврилова от Националния шампионат до 20 г. по лека атлетика

1 Юни 2021, 11:25
(1) (0)
Прочетена: 1277 6

Лекоатлетката на "Балкан" Михаела Гаврилова завоюва поредното си отличие в кариерата. Талантливата ни спортистка спечели сребърен медал на провелия се в София на 29 и 30 май Национален шамоионат по лека атлетика за юноши и девойки до 20 г.. В дисциплината 1500 м Михаела регистрира време от 4:51.88 мин, което и гарантира среброто. Възпитаничката на треньора Иво Христов показа добро бягане и закономерно се нареди в призовата тройка, въпреки че е на 17 години и е по-малка от останалите си съпернички.

Михаела Гаврилова взе участие и във втория ден от надпреварата, като записа време от 2:21.25 мин и четвърто място в бягането на 800 м и остана на косъм от медал в две дисциплини. Финиширалата на трето място състезателка от Добрич регистрира време от 2:20.65 мин, което я нареди на трето място с бронзов медал за сметка на ботевградчанката.

Ключови думи: сребърен медал , лека атлетика , АК "Балкан"