Старозагорци изиграха силен мач срещу Лукойл Академик, но не издържаха в края

9 Февруари 2013, 09:56
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 1409 0

Берое изигра много силен мач и до последно бе равностоен на Лукойл Академик, но отстъпи на шампиона Лукойл Академик като домакин със 78-88. Въпреки че малко преди почивката баскетболистите на Георги Младенов изоставаха с 18 точки, те се върнаха в мача и до последно дишаха във врата на съперника. Победата за Лукойл Академик е общо 14-а за сезона и той продължава да оглавява временното класиране. Въпреки загубата, беройци могат да бъдат доволни от представянето си в мача, а до момента те са с 6 победи и 10 поражения.

След леко превъзходство на Лукойл Академик през първата четвърт отборът започна да се откъсва все повече, като малко преди почивката преднината му достигна цели 18 точки. Със серия от 7-0 Берое я намали на 11, а феноменална трета част за баскетболистите на домакините не само ги върна в играта, а на моменти те взеха водачеството. В средата на третата част контузия получи Атанас Радев след съприкосновение с Дарил Уоткинс. В началото на последната част водачеството се смени няколко пъти, а при три минути до края разликата беше само 2 точки. В последните минути обаче по-класният отбор на Лукойл Академик увеличи разликата си и успя да я задържи до края.

Домакините спечелиха борбата под коша, но Лукойл Академик вкара повече точки от тази зона, а също така имаше по-добра успеваемост общо от игра – 52% срещу 39% на Берое. „Студентите” си подадоха повече асистенции, отнеха повече топки и забиха цели 10 блока. Те получиха 30 възможности от наказателната линия след 27 нарушения на съперника, а от своя страна извършиха 14 фаула.

Дарил Уоткинс доминираше за победителите, завършвайки с 24 точки, 7 блока, 6 борби и 4 асистенции. Божидар Аврамов се включи с 16 точки и 5 борби, а всички баскетболисти в състава на отбора влязоха в игра и записаха точки.

За Берое Реджи Холмс наниза 31 точки, Уил Уокър добави 19 точки, 6 борби и 5 асистенции, а Мачъл Картър регистрира дабъл дабъл от 10 точки и 11 борби.