Тежко поражение за ОФК Правец

14 Април, 09:45
(1) (0)
Прочетена: 762 15

Левски Долна баня победи с 4:1 отбора на ОФК Правец в първи мач от плейофната фаза на ОГ София област. След изиграването на мача, който беше ръководен от елитния рефер Станимир Тренчев, двата отбора се изравниха във временното класиране с по 9 точки.

Домакините от Долна баня бяха по-добрият отбор и контролираха играта, но първият шанс за гол се откри пред правчани. Още в 9-та минута бившият футболист на Левски Милен Василев напредна и отправи остър шут, който срещна гредата. В 34-та минута след хубава комбинация отляво и точно центриране Теодор Милошев с глава изведе домакините напред в резултата.

Втората част на мача започна с домакински натиск и това доведе до второ попадение още в 51-та минута. След хубав пас на Християн Бориславов Отофе Пол отбеляза. Само две минути по-късно отборът на ОФК Правец получи правото да изпълни дузпа след нарушение срещу Цветелин Цаковски. Точен от бялата точка беше Ивайло Златев – Терминатора. В 84-та минута след самостоятелен пробив Хритиян Бориславов направи резултатът 3:1. Малко след това Бориславов бе спънат в наказателното поле и Левски получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана вратарят Слави Петров. Бившият футболист на Чавдар Етрополе и юноша на ЦСКА – София оформи крайното 4:1.

В следващия кръг за ОФК Правец предстои регионално дерби срещу Ракитин Трудовец, а Левски Долна баня ще гостува в Своге на Сините орли.