"Тигрите" на Бойко Борисов биха Чавдар на новия стадион в Етрополе

30 Януари 2013, 20:11
(0) (0)
Прочетена: 4834 2

Исторически първи мач, на новото изкуствено игрище в Етрополе, изиграха отборите на Чавдар Етрополе и третодивизионният „Витоша” Бистрица. В отсъствието на своя капитан и премиер на страната-Бойко Борисов, вторият в класирането в ЮЗ „В” АФГ, се представи добре и излъга домакините с 1:0.Единственото попадение падна още „от съблекалнята”, когато в 5-тата мин. бившият голмайстор на Левски - Екундайо  Джеайоба, с глава от малкия пеналт заби топката във врата на Дончо Николов. Десет минути по-късно Ивайло Цветанов, след пас на Йордан Етов отбеляза за домакините, но ботевградския рефер Светослав Тодоров не призна гола заради засада. В 40-тата мин., новият капитан на Чавдар -Стилян Николов пропусна да изравни, след като изпрати топката на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на бистришките „тигри”. През втората част наставникът на домакините Петър Пенчев пусна в игра останалите си налични футболисти ,между които и трите нови попълнения: Юлиян Ненов, Владимир Иванов и Тихомир Ченешков. В 79-тата мин., тъмнокожият нигериец Джеайоба, заби втори гол с глава, но реферът отмени и него заради засада. Така, този исторически двубой за Етрополе, който се проведе на първото в греда изкуствено игрище, завърши с победа за отбора на премиера Бойко Борисов, като в герой за гостите се превърна Екундайо  Джеайоба. Това беше и трета загуба за Чавдар от началото на зимната подготовка.