Три поред за Лукойл Академик

30 Октомври 2011, 10:13
(0) (0)
Прочетена: 1852 0

Лукойл Академик постигна трета поредна победа от началото на сезона в НБЛ. Шампионите успяха да надиграят Рилски спортист с 82-71 като гости в Самоков. Лукойл взе малък аванс през третата част, поддържаше го до края на мача и стигна до победата. Домакините имаха много лош процент на стрелба от тройката (3 успешни от 20 опита) и това им струваше скъпо.

Двубоят започна много добре за гостите, които вкараха първите 7 точки в него за по-малко от две минути. Малко след това Рилски намали пасива си на 2, но Лукойл пак се откъсна. Все пак до края на частта домакините се разиграха и изравниха за 22-22. В началото на втората четвърт самоковци стартираха чудесно и направиха серия от 7-0. Гостите обаче изравниха, след което мачът тръгна кош за кош. Така бе до края на първото полувреме, а тройка на Брандън Хийт даде аванс на гостите при 42-41 след 20 минути игра.

Второто полувреме започна с тройка на Бранко Миркович, но след това последва серия от 9-0 за гостите, която им даде аванс от 7 точки. И след това шампионите поддържаха своята преднина, а с кош на Андре Оуенс, две минути преди края на частта, тя стана за първи път двуцифрена при 61-49. Рилски обаче направи серия от 6 точки поред за 55-61 след 30 минути.

През последната част гостите играха толкова, че да запазят разликата и да не дават шансове на съперника си да си помисли за обрат. Лукойл Академик реши окончателно срещата по средата на частта, когато серия от 7 точки поред, всичките на Павел Маринов, качиха преднината на тима на 14 точки. Оттук до края срещата се доиграваше и тя завърши спокойно с успех на гостите.

Брандън Хийт бе най-резултатен за победителите със 17 точки, като освен това се отчете със 7 асистенции, 5 откраднати топки, но и 7 грешки. С 15 точки и 6 борби завърши Бруно Шундов, а по 11 точки отбелязаха Ламонт Мак и Павел Маринов.

За домакините Филип Вукосавлевич приключи с 23 точки и 6 борби. Единственият друг с двуцифрен точков актив бе Бранко Миркович, който вкара 15, а освен това добави и 8 борби, 6 асистенции, 4 откраднати топки, но и 5 грешки към актива си.