Турнир по стрийтбол 3х3 се проведе в Правец (ВИДЕО+СНИМКИ)

3 Октомври 2021, 20:53
(1) (0)
Прочетена: 2418 0

Днес (3 октомври)  на централния площад в Правец се проведе силен баскетболен турнир по стрийтбол 3х3. В него участие взеха три различни възрастови групи - деца до 14 г., юноши до 18 г. и мъже. Надпреварата се организира по повод 40 години от обявяването на Правец като град и е традиционна, като се провежда всяка година. С оспорвани битки, настроение и емоции протече поредното издание на турнира, изпълнено с качествени срещи и най-вече атрактивен баскетбол, което пък превърна деня в празник за града. При мъжете конкуренцията сякаш бе най-жестока, като в надпреварата се впуснаха 10 отбора. На първо място се нареди тимът на "61", който на финала надигра "Fab Five". Шампионът в турнира грабна паричната награда от 1200 лв, докато класиралият се на второ място прибра 800 лева за представянето си. На трето място останаха момчетата от "NORDGYM", които си разделиха 400 лв. Четвърти завърши шампионът от турнира, посветен на Димитър Димитров само преди седмица - отборът на Правец, който  в малкия финал отстъпи пред "NORDGYM".  Останалите участници пък получиха различни предметни награди. Това бяха отборите на "Приятели", "On timers", "БК Далаверата", "Феникс Ловеч", "Легендите" и "Die Wolkenkratzer". Всички те, заедно с призьорите, бяха наградени лично от кмета на Община Правец Румен Гунински.

При децата до 14 години в шампиони се превърнаха момчетата от "Балкан 07". Втори останаха "Червените дяволи", а трети "Hoopers". На четвърто място приключи съставът на "Зелените", а пети БК "Правец". При юношите до 18 години Купата отиде при "Площаците", които спечелиха финала си срещу "Спейс Вием", който остана втори. "Кебапчетата" пък се наредиха трети. Останалите отбори, които взеха участие бяха "Костенурките", "Ловеч Коконътс" и "Уонд Бойс", които окупираха останалите места в класирането.

И при най-малките и юношите отново медалите и наградите на победителите бяха връчени от кмета на Община Правец Румен Гунински.

Специална награда имаше и за най-малкия участник в турнира - Васил Иванов на 10 години.

Ключови думи: баскетбол , стрийтбол