Понеделник, 29 Април 2024, 04:45

Убедителен Балкан пречупи Берое за четвърта поредна победа, юноша дебютира за шампионите

3 Февруари, 21:02
обновена на 3 Фев 2024
(0) (1)
Прочетена: 1315 12

Шампионът Балкан записа четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига и започва да се събужда от кризата, която имаше през последните месеци. Играчите на Небойша Кнежевич сразиха тотално Берое с 97:60 в своята зала “Арена Ботевград”.

Новото изненадващо име в ростера на Балкан бе 17-годишният Кристиян Дялов, който досега играеше предимно за втория отбор. В средата на четвъртия период старши треньорът Небойша Кнежевич пусна крилото в игра, както и всички юноши на паркета.

По-рано през деня Балканец.бг съобщи, че центърът Йонас Зохоре е отстранен от мъжкия тим и ще тренира с дублиращия тим, който предимно е съставен от юноши.

Балкан вече е с баланс 12-8 и влезе в Топ 4, като се изравни с ЦСКА по победи, но „червените“ имат и мач по-малко. Така, битката за четворката и предимство като поставен при жребия за Купата между двата тима ще бъде решена в оставащите два кръга, като отборите имат и директен мач на 12 февруари в София.

А преди това Балкан ще гостува на силния отбор на Билбао в Испания за последен двубой от европейското си участие през сезона.

„Зелените“ поведоха със 7:1 на старта на мача, но макар първият кош от игра за съперника да дойде повече от три минути след началото, много бързо той обърна за 8:7. Старозагорският тим обаче правеше много грешки, докато Балкан стреляше с висока успеваемост, а след тройка със сирената на Майки Диксън се откъсна с 27:14.

Във втората част шампионите увеличиха преднината си на 15 точки, но силни изяви на Антун Маричевич и Даръл Дейвис скъсиха дистанцията за гостите само на 7. Въпреки че Берое да подобри мерника си под коша през тази част, отборът на Небойша Кнежевич продължаваше да поддържа висока резултатност и на почивката се оттегли при 49:34 в своя полза след 12 точки на Илиян Пищиков до момента.

След почивката Балкан направи силна серия от поредни точки, като покачи разликата до 30 точки, след като се възползва от грешките на противника си.

Резултатността бе доста по-ниска в оставащото време, но „зелените“ нямаха проблем да поддържат комфортния си аванс и да спечелят. Въпреки резултата, Небойша Кнежевич даде отново шанс на всички юноши, да запишат минути при решаващия вече резултат.

По 16 точки за победителите отбелязаха Георги Герганов и Йордан Минчев. Майки Диксън реализира 14 точки, 13 е Сюприйм Хана, 12 има Илиян Пищиков.

За Берое над всички с 24 точки и 11 борби бе игралият без смяна Даръл Дейвис.

Ключови думи: БК Балкан