Успешно начало за юношите на Балкан (16) в Русе

23 Юни 2021, 21:49
(0) (0)
Прочетена: 1155 1

Юношите на Балкан до 16 години започнаха успешно финалите от Държавното първенство в Русе. В първия си мач от група В, игран в "ОЗК Арена Русе” днес, момчетата на Коки Пеев победиха Чавдар Троян със 78:63. Двубоят бе оспорван през първото полувреме, когато Чавдар имаше дълго преднина, но постепенно Балкан намери своя ритъм в нападение и спечели мача с двуцифрена разлика.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА.

В другия мач от нашата група днес Доростол надигра Академик Пловдив с 60-33.

В четвъртък балканци имат два мача - първият е от 13:00 часа срещу ЦСКА, а вторият от 19:00 срещу Академик Пловдив. И двете срещи ще бъдат в зала “Дунав”. Очаквайте отново линкове за излъчването на мачовете в клубния сайт на Балкан.

Мачът започна трудно за нашите с доста грешки и пропуски и така Чавдар успя да поведе рано в резултата при 16:11. На няколко пъти нашите успяха да изравнят, но с добра успеваемост и комбинативна игра Чавдар запази предимство от 2 точки след първия период. Съперникът запази аванс още 3,4 минути преди Балкан да отвърне със серия 9:2 и да обърне нещата в своя полза. Нашите се възползваха максимално от грешните на съперника и поведоха за първи път с 8 в края в периода. До почивката обаче Чавдар, който стреляше с много висок процент от средно през цялото време - над 70% свали пасив на 6 точки. За кратко след почивката Чавдар намали отново на 2 точки при 45:47, но след това Балкан отвърна със силна серия и до края на частта позволи на съперника да вкара само един кош от игра, за да поведе с 13 след 30 минути игра (48:61). Тимът ни продължи да води и в последната като разликата варираше. Съперникът успя да свали на два пъти за кратко под 10 при 58:66, но силно включване на Гавалюгов помогна на Балкан да направи отново двуцифрена разлика от 14 малко преди края, а докрая тя продължи да нараства

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за победата с 28 точки и 5 борби. Втори по резултатност бе Стефан Михайлов, който завърши с 14 точки и 9 борби.

Трима играчи от Чавдар завършиха с двуцифрен актив - Тервел Бажанов бе най-резултатен с 16 точки и 7 борби, а Никодим Моев вкара 11, а капитанът Славян Личев реализира 10.