Петък, 19 Април 2024, 10:31

Ванеса Стойчева записа пълни 90 минути за националния до 19г. при победа над Албания

13 Юни 2021, 14:17
(0) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1797 0

Националният ни отбор за девойки до 19 години стартира участието си в турнира “PIRIN WOMEN’S CUP” с победа над Албания с 4:2. Цял мач за отбора на България изигра Ванеса Стойчева от Драгоман.

Двубоят започна с гол за Албания още в първата минута, но това не сломи духа на българките, които благодарение на Мирослава Пейкова възстановиха равенството само 4 минути по-късно. В 24-тата минута от срещата "лъвиците" поведоха след автогол на Албания. През второто полувреме България отбеляза още 2 гола, като Мирослава Пейкова се разписа повторно в 46-тата минута, а Здравка Парапунова повиши аванса на България до 4:1 с майсторско изпълнение на пряк свободен удар. В самия край на срещата Албания успя да върне 1 гол след отсъдена дузпа и така оформи крайния резултат 4:2.

В понеделник, 14.06, отново от 18:00 ч. българките ще спорят с тима на Северна Македония за първото място в турнира.

Съставът на България: 12. Милена Караколева (57' 1. Мая Станева), 4. Ванеса Иванова, 5. Ванеса Стойчева, 8. Кристиана Караиванова (86' 9. Надежда Атанасова), 10. Здравка Парапунова (К) (84' 20. Зорница Тодорова), 11. Кристияна Димитрова (61' 18. Ивелина Павлова), 13. Мирослава Пейкова, 14. Александра Сергеева (57' 7. Божидара Иванова), 15. Емануела Найденова, 19. Йоана Станкова, 21. Надежда Иванова (72' 17. Екатерина Желева)

Селекционер: Елена Пеева