Върколаците (Лев Инс) разгромиха Мургаш Врачеш в дербито на АФЛ Ботевград

31 Януари 2016, 17:15
(0) (0)
Прочетена: 3669 27

Днес се изиграха срещите от осмия кръг на АФЛ Ботевград. В този кръг с голям интерес се очакваше мача между първи и втория във временното класиране Върколаците Лев Инс и Мургаш Врачеш.

В първата среща за деня един срещу друг се изправиха отборите на Изток 2014 и Преслав. В отбора на Преслав липсваха няколко ключови играчи и това допълнително улесни задачата на Изток. Мачът завърши с категорична победа за отбора на Изток с 12:4. Точни за победители бяха с по три гола - Неделин Костадинов и Иван Драганов, по два гола добавиха още Деан Велчев и Марин Данчев, по един вкараха Мартин Марков и Димитър Харалампиев. За отбора на Преслав точни бяха - два гола на Петър Петров и по един на Валентин Цоков и Мартин Ангелов. Може да проследите срещата минута по минута тук

Следващата среща беше между отбоите на Север и Аутсайдерите. Краен резултат 2:4. Може да проследите срещата минута по минута тук

Третата среща беше едно от дербитата на осмия кръг между отборите на Микроак и Олимпик Ботевград. Краен резултат 2:2. Може да проследите срещата минута по минута тук

Предпоследната среща беше срещата между отборите на Върколаците Лев Инс и Мургаш Врачеш. Срещата премина при огромен зрителски интерес и под перфектното ръководство на главния съдя, който не позволи грозните сцени който съпътстваха срещата миналата година. Отбора на Мургаш беше в оптимален състав, докато в отбора на Върколаците липсваха няколко от основните играчи. Срещата започна много атрактивно още от самото начало и двата отбора се вкопчиха в здрава битка. Още в третата минута Милен Василев се откъсна от персоналния си пазач и остана очи в очи с вратаря, но беше фаулиран, след което последва жълт картон за Иван Касапов. Последваха няколко спасявания от страна на вратаря на Мургаш, но при едно статично положение Иван Редовски майсторски отбеляза първия гол в срещата. Радостта на Върколаците беше доста кратка, защото още в следващата атака Ивелин Данчев изравни с глава. Отбора на Мургаш разчиташе изцяло на контраатака и имаха чиста възможност но Цветелин Цаковски пропусна. Срещата не липсваха груби влизания като на няколко пъти и двата отбора играеха с човек по-малко. Полувремето завърши при равен резултата. В началото на втората част Цветослав Ботев успя при една солова акция от малак ъгъл да даде аванс на своя отбор. С този гол всичко хубаво приключи за отбора на Мургаш и на терена имаше само един отбор. Момчетата на Върколаците се стегнаха и натиснаха своя противник и в рамките на 4 минути Иван Редовски на два пъти и Андрей Андреев отказаха вратаря на Мургаш. След комфортната преднина която имаха Върколаците изпуснаха още няколко голови положения. Малко преди края Иван Редовски заби поредния си шедьовър във вратата на Мургаш, което наложи и смяна на вратаря. Срещата завърши при резултат 5:2. Може да проследите срещата минута по минута тук

Последната среща беше между отборите на Сенсата и Бате Борисов. Краен резултат 3:2. Може да проследите срещата минута по минута тук

Статистика, предстоящи срещи, както и да следите мачовете на живо, може да намерите тук

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2015