Везенков с невероятни отигравания и точки срещу Далас на Лука и Кайри

20 Ноември 2023, 16:57
(1) (0)
Прочетена: 977 4

Сакраменто Кингс постигна шеста поредна победа в НБА. Александър Везенков и компания този път победиха Далас Маверикс и Лука Дончич със 129:113 в мач от редовния сезон.

Най-добрият български баскетболист завърши срещата със 7 точки за 13 минути на паркета. Към тях той добави още 1 борба, 1 асистенция и един чадър.

Крилото прекара само четири минути на паркета за полувремето, а следващата му поява бе при оставащи 4:38 минути от третата четвърт при 88:86 в полза на "кралете". Българският национал записа асистенция за тройка на Кийгън Мъри за 107:96, а в последните три минути от срещата той реализира седем поредни точки, за да фиксира крайното 129:113 в полза на калифорнийци.

Следващият мач на Везенков и компания е утре сутринта от 03:00 ч. срещу Ню Орлиънс Пеликанс.

Източник: gong.bg

Ключови думи: Александър Везенков , НБА