Втора поредна победа за Балкан U17 за деня, Гавалюгов с 40 точки

3 Февруари 2023, 20:19
(2) (0)
Прочетена: 1136 2

Момчетата на Балкан до 17-годишна възраст записаха втора убедителна победа за деня. Днес, те победиха Лондон Елит с 93:69 в Плоещи, Румъния. Това бе трети двубой за възпитаниците на Мирослав Ралчев в Европейската младежка лига. А по-рано през деня победиха Наполи Баскет с 82:44.

На практика балканци решиха двубоя още през първата част при резултат 33:10, като Александър Гавалюгов в първите 10 минути избухна със своите 27 точки и 7 тройки от 9 опита. Първото полувреме завърши при резултат 50:25 за ботевградчани. В последните 20 минути, ”зелените” доминираха през целия мач и отбелязаха 44 точки за крайното 93:69. Балканци са взели 48 борби - 2 повече от своя съперник. 21 са асистенциите за тима на Ралчев срещу 12.

Най-резултатен в трети пореден двубой за Балкан U17 отново е Александър Гавалюгов, който днес отбеляза 40 точки при стрелба 16-23. Той на сметката си прибави и 5 асистенции. Кристиян Василев оформи дабъл-дабъл с 16 точки и 12 борби. Александър Жилев и Виктор Груев завършиха с по 11 точки, като вторият бе 75% от тройката при стрелба 3-4. Николай Нецов и Карлос Антов добавиха 6 точки, като първият също бе 75% в своята стрелба. Калоян Живков и Велизар Георгиев се отчетоха с по 2 и 1 точки.

Ключови думи: БК Балкан