Второ място за Йоло Николов от Националния шампионат на 10 000м

10 Май 2021, 11:34
(0) (0)
Прочетена: 930 0

Лекоатлетът на АК ”Орхание" Йоло Николов завоюва пореден медал в своята лична витрина от отличия. Състезателят, който се готви под ръководството на Димитър Василев, спечели сребро от Националния шампионат за мъже и жени на 10 000 м, който се проведе през уикенда в Русе. В състезанието участие взеха 26 бегачи при мъжете от цялата страна.

37-годишният атлет показа завидна спортна форма и оправда доверието, като финишира с време от 31:18.16 мин, което му гарантира второто място. Надпреварата бе спечелена от 29-годишният атлет Стоян Владков от ”Локомотив" (Дряново) с време от 31:11.19 мин. Трети остана Иван Попов от "Берое" (Стара Загора) с време от 31:23.35 мин. Интересен момент е, че един от фаворитите в състезанието Исмаил Сенанджи (Евър – Варна), който е шампион на България на полумаратон и маратон не успя да влезе в призовата тройка, а се позиционира на шесто място с 33:02.31 мин.

Снимка: архив

Ключови думи: лека атлетика , Йоло Николов , Димитър Василев , сребърен медал