Ямбол победи Балкан след силно второ полувреме

17 Април 2012, 18:29
(0) (0)
Прочетена: 2560 2

Отборът на Ямбол записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като днес се наложи при домакинството си на Балкан с категоричното 92:61 в среща от XXVII кръг. Най-полезен за победителите беше Джон Офоегбу, който се отличи с „дабъл-дабъл” – 20 точки и 13 борби, Мартин Дурчев и Юлиан Радионов добавиха по 17 точки, а Станислав Говедаров и Майкъл Джеферсън завършиха съответно с по 14 и 13 точки.
Станимир Маринов вкара 14 точки за „зелените”, а Димитър Маринчешки и Айзея Мартин завършиха с по 10.
Двубоят започна силно за домакините, които поведоха с 24:9, но след това Маринчешки и Лилов коригираха мерника на Балкан и разликата до края на частта падна до 10 точки – 16:26. Устремът на „зелените” продължи с пълна сила и през втората четвърт и това доведе до смъкване на разликата до само точка в полза на Ямбол – 40:39 на почивката.
През третата четвърт ямболии вдигнаха оборотите и бързо възстановиха двуцифрения си аванс, а в заключителните десет минути момчетата на Иван Чолаков „прегазиха” съперника и последният съдийски сигнал прозвуча при 92:61.

Източник: sportal.bg