4 златни медала за България от турнир “Балкан” 2018

обновена на 16 Окт 2018
(3) (1)
Ботевград - Новини
Прочетена: 2736 1

Четири златни медала спечелиха българските боксьорки на 4-тото издание на Международен боксов турнир “Балкан” 2018. Спортното събитие се състоя в рамките на 4 дни, а днес бяха излъчени финалистките.

При девойки в категория до 57кг. златен медал завоюва Марина Сивенова, като се наложи над рускинята Ангелина Глебова.

При жените в категория до 48 кг. Севда Асенова спечели златния медал, след като победи познатата си съперничка от Румъния Стелута Дута с 4:0 съдийски гласа.

Световната шампионка Станимира Петрова също се класира на първо място след оспорвана среща срещу представителката на Румъния Лакрамиора Перижок.

Стойка Петрова получи приза за най-добра боксьорка при жените на 4-тото издание на Международен боксов турнир “Балкан” 2018, след като във финалната си среща победи съотборничката си Златислава Чуканова с 5:0 съдийски гласа.

Ботевградчанката Изабела Тодорова (18г),  в категория до 51 кг при девойките завоюва бронзов медал.

С бронзови медали се класираха още  Мартина Маринова /Добрич/ и Николета Чикерова.

Да припомним, че международният турнир се проведе от 12 до 15 октомври в спортна зала „Георги Христов" в Ботевград. На ринга излязоха представителки на 20 страни от цял свят.

Организатор на турнира е Българска федерация по бокс, съвместно с ботевградския боксов клуб "Балкан".

Награждаването на победителките в отделните категории бе извършено, както следва:

В категориите девойки и до 47 кг - 51  кг награждаването извърши Атанас Николов - член на УС на Българската федерация по бокс (БФБ). Победителките в категория до 54 награди Светослав Сапунджиев- изпълнителен директор на УС на БФБ. Емилия Груева - единствената жена в УС на Българска федерация по бокс награди победителките в категория до 57 кг. Президентът на БФБ Красимир Инински и бивш национален състезател по бокс награди жените в кат до 60 кг.

Кметът на село Врачеш Марин Бончовски връчи специална награда – буре на г-н Винс от Беларус,  супервайзер от Световната боксова федерация, който отговаряше за реда и организацията на международния турнир, както и за самото протичане на спортното събитие.