Блестящ Пламен Илиев при загуба на Ботошани в Европа

20 Юли 2015, 05:59
(0) (0)
Прочетена: 2134 3

Румънският тим загуби с 1:0 гостуването си на Легия Варшава

Българският вратар Пламен Илиев изигра поредния си блестящ мач за Ботошани, но румънският тим загуби с 0:1 гостуването си от втория предварителен кръг на Лига Европа на полския гранд Легия. Срещата, която се игра на "Пепси Арена" във Варшава, бе изобилстваше от единоборства.

Единственото попадение реализира Дуда в 78-ата минута. С удар пред границата на наказателното поле, той не остави шансове на бившия страж на Левски.

През първото полувреме Илиев се намеси решително срещу останалия сам Николич, а в 48-ата минута спаси удар с глава на нападателя на Легия. Румънците отговориха с две добри възможности чрез Куку и Костин, който затрудни вратаря на поляците от фаул.

В продължението на срещата Тигъра запази шансовете на своя отбор за класиране напред в Лига Европа след нови две отлични намеси. Първо отрази изстрел на Кухарчук, а отбитата топка стигна до голмайстора Дуда, чийто удар бе избит от Илиев.

Другият българин в състава на Ботошани Радослав Димитров също записа пълни 90 минути.

Реваншът между двата тима е другия четвъртък от 20:00 часа в Румъния.

Източник: livesport.bg

Ключови думи: Пламен Илиев